Python 3.8 beta 1 şimdi test etmeye hazır

Atama ifadeleri

Python geliştiricileri arasında kapsamlı bir tartışma sonrasında kabul edilen PEP 572'deatama ifadeleri önerildi . Bu özellik, bir ifadede değişken atayabileceğiniz yeni bir operatör (: =) sunar.

Yalnızca konumsal argümanlar

Python'da bir işleve bir argümana pozisyon, anahtar kelime veya her ikisini birden iletebilirsiniz. API tasarımcıları bazen argümanları sadece pozisyonlarına göre geçirmeyi sınırlamak isteyebilirler. Bunu kolayca uygulamak için Python 3.8, solundaki bağımsız değişkenlerin yalnızca konumsal olduğunu belirtmek için yeni bir işaretleyici (/) ile birlikte gelir. Bu, sağındaki argümanların yalnızca anahtar kelime olduğunu gösteren * işaretine benzer .

Python Başlatma Yapılandırması

Python son derece yapılandırılabilir, ancak yapılandırmalar tüm kodun etrafına dağılmış durumda. Bu sürüm, Python geliştiricilere Python'u yapılandırmak için "basit ve güvenilir bir yol" sağlamak amacıyla Python Başlatma C API'sine yeni işlevler ve yapılar sunar.

CPython için Vectorcall protokolü

Arama sözleşmesi, kodunuzun esnekliğini ve performansını önemli ölçüde etkiler. Nesnelerin çağrılmasını optimize etmek için bu sürüm Vectorcall protokolünü ve zaten Python ve dahili işlevler için dahili olarak kullanılan bir çağrı kuralını tanıtır.

Çalışma zamanı denetim kancaları

Python 3.8 iki yeni API ile birlikte gelecektir: Çalışan bir Python uygulamasına dair size görüş vermek için Denetim Kancası ve Doğrulanmış Kanca Açma . Bunlar, uygulama geliştiricilerin ve sistem yöneticilerinin Python'u mevcut izleme sistemlerine entegre etmesini kolaylaştıracaktır.

Bu bir beta sürüm olduğundan, geliştiriciler bunu üretim ortamlarında kullanmaktan kaçınmalıdır. Bir sonraki beta sürümünün şu anda 1 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

  Alıntı Yap

KARABAY A, 2019 . Python 3.8 beta 1 şimdi test etmeye hazır,

https://www.karabayyazilim.com/blog/python-38-beta-1-simdi-test-etmeye-hazir-2019-07-02-190713

(Erişim Tarihi : 02 Temmuz 2019).


  Bu yazıyı paylaş

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Abone Ol
Blog yazılarımdan ilk siz haberdar olmak için email bültenine kaydolun