Blog Yazılarım

Kotlin Nedir

Kotlin Nedir


Android uygulamasını geliştirmek için yaygın olarak kullanılırKotlin, Java ile tam olarak birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kotlin esas olarak JVM'yi hedefler, ancak JavaScript veya yerel kod için derler Kotlin  JetBrains ve Google tarafından Kotlin Vakfı aracılığıyla desteklenmektedir.

Kotlin'in Özellikleri

Kotlin'in popülaritesinin nedeni, sahip olduğu benzersiz özelliklerden kaynaklanmaktadır. Şimdi çeşitli özelliklerine bakalım.

1.     Kısa : Kotlin, Java'dan daha özlüdür ve Java ile karşılaştırıldığında yaklaşık% 40 daha az kod satırı yazmanız gerekir.

2.     Birlikte çalışabilirlik : Kotlin programlama dili Java ile birlikte çalışabilir. Bir Java projesinde Kotlin'i kullanmakta asla zorluk çekmeyeceksiniz.

3.     Zengin özelliklere sahip : Kotlin, Operatör aşırı yüklemesi, Lambda ifadeleri, Dize şablonları vb.Gibi birçok gelişmiş özellik sunar .

4.     Kolay : Kotlin'in programlama dilini öğrenmesi kolaydır. Bir Java geçmişinden geldiyseniz, Kotlin'i öğrenmeyi kolay bulacaksınız.

5.     Daha az hata: Daha önce de belirttiğim gibi, Kotlin statik olarak yazılan bir programlama dilidir, bu da statik olarak yazılan programlama dilleri derleme zamanında yazım denetimi yaptığı için derleme zamanında hataları yakalamanızı sağlar.Bu yazıyı paylaş


Yorumlar (0)

Yorum Yap