Blog Yazılarım

Ionic Nedir

Ionic Nedir


Mobil cihazlar için optimize edilmiş web teknolojisi tabanlı bileşenler ve Cordova ve Ionic Native kullanan yerel API'ler sağlar.

Ionic, son sürümü ile minimum DOM manipülasyonu kullanarak performans açısından verimlidir. Açısal ayrıca bir Ionic uygulamanın performansını artırmada önemli bir rol oynar.

Kendi iskele ve bir uygulama geliştirmek için gerçekten yararlı olan ve büyük ölçüde kod yazmaktan kaçınarak zaman tasarrufu sağlayan kendi komut satırı arayüz aracına sahiptir.

Ionic neden kullanmalısınız?

Ionic bir uygulamada birden fazla cihazda ve işletim sisteminde çalışabilen temel yerel işlevler oluşturmak için mükemmel bir seçimdir . Ionic ana avantajı uygulamayı ayrı cihazlar için birden çok kez yerine bir kez oluşturabilmemiz ve her yere dağıtabilmemizdir. Uygulama geliştirmeyi hızlı ve düşük maliyetli hale getirir . Ayrıca bakım ihtiyacını da azaltır.

Ionic Çerçevenin Avantajları

1. Öğrenmesi kolay

Geliştiricinin temel CSS, HTML veya JavaScript çerçeveleri hakkında bilgisi varsa, Ionic çerçevesini kullanarak uygulamaları öğrenmek ve geliştirmek çok kolaydır. Ayrıca, gereksinimleri ve ihtiyaçları hibrit uygulama geliştirme gerektiriyorsa, geliştirme şirketlerinin Ionic 'e geçmesine izin verir.

2. Kolay dokümantasyon

Ionic çok iyi ve iyi yapılandırılmış belgeler sunar. Resmi belgeler, geliştiriciler için gerekli olan şeylerin çoğunu kapsamıştır.

3. Çoklu platform

Ionic  uygulama, tek bir kod tabanına sahip yerel iOS, Android, Masaüstü ve web gibi birden çok platformda dağıtılabilir. Bu uygulamalar bir kez yazabilir ve her yerde çalışır.

4. Kullanıcı arayüzü

Ionic'in temalar ve bileşenler gibi kullanıcı arayüzü son derece özelleştirilebilir. Ionic platform, bileşenlerinin uygulamanın üzerinde çalıştığı platforma uyum sağlamasına olanak tanır.

5. Angular üzerine inşa edilmiştir

Ionic  geliştiricilere birçok işlevsellik sağlayan Angular'ı kullanır. Günümüzde Angular, tasarımcılar tarafından en çok kullanılan çerçevedir. 

Ionic Çerçevenin Dezavantajları

1. Performans

Ionic uygulamanın performansı, yerel mobil uygulamalarla karşılaştırıldığında iyi değildir ancak, performans ortalama kullanıcıların çoğu için fark edilmez.

2. Güvenlik

Ionic  çerçeveyle geliştirilen uygulama, yerel bir uygulama kadar güvenlik sağlayamayabilir. Örneğin, bir finansal uygulama, örneğin bir banka için uygulama geliştiriyorsanız, Ionic önerilmez.

3. Sınırlı işlevsellik

Ionic çerçevede bulunmayan bazı yerel işlevler vardır. Böyle bir durumda bu işlevi kendiniz yerine getirmek için eklentiyi geliştirmeniz gerekir. Bununla birlikte, yerel işlevlerin çoğunu kapsayacak birçok eklenti vardır.

4. Video oyunu için uygun değil

Ionic çerçeve, üst düzey grafik bağımlı uygulamalar veya video oyunları için uygun değildir.Bu yazıyı paylaş


Yorumlar (0)

Yorum Yap