Algolia Nedir ?

Kullanıcılarkesinlikle YouTube, Amazon ve Facebook'tan en az birini kullanıyor. Bu büyükweb sitelerinin paylaştığı önemli bir özellik search. Bununla birlikte, büyükaramalarının nedeni, tam zamanlı çalışan yüzlerce (binlerce değilse) insanlarasahip olmalarıdır.Kullanıcılarınız sürekli olarak bu platformlarda büyükaramalara maruz kaldıklarından, kullandıkları her sitede ve uygulamada bulmayıbeklerler. Ancak şirketiniz bir arama şirketi değildir: Aramayı yenidenkeşfetmek için yüzlerce geliştirici tutmanız mantıklı değildir ama Algoliatamda burada devreye giriyor : Sitelerinizde ve uygulamalarınızda verimli,esnek ve anlaşılır bir arama yapmanıza yardımcı olur.

Algolia InstantSearch nasıl çalışır?

  • INDEX- Sorgulama ve arama için uygulamamızda kullanılacak bilgi kümesi. Bu bir koleksiyonRECORDS
  • RECORDS- JSON nesneleri dizisi, bu nesneler sonunda kullanıcıya gösterilen veri / bilgi içerir. Onlar oluşurATTRIBUTES
  • ATTRIBUTES - Üst öğelerini tanımlayan anahtar / değer çifti içerikleri RECORD


RealTime Arama mantığı

İle InstantSearch paket etkileşimde Algolia API kullanıcı arama kutusuna bir tuş vuruşu girer, bir istek sırayla mevcut arama sorgusunu karşılaştırdığı Algolia sunucularına yapılır INDEXiçinden ve filtreler RECORDalakalı ihtiva olanlar için ATTRIBUTEardından RECORDSarama terimiyle alakalı olan verileri geri gönderir .

Anında Arama işlemi

  Alıntı Yap

KARABAY A, 2020 . Algolia Nedir ?,

https://www.karabayyazilim.com/blog/diger/algolia-nedir-2020-01-09-204453

(Erişim Tarihi : 09 Ocak 2020).


  Bu yazıyı paylaş

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Abone Ol
Blog yazılarımdan ilk siz haberdar olmak için email bültenine kaydolun