Blog Yazılarım

Algolia Nedir ?

Algolia Nedir ?


Kullanıcılar kesinlikle YouTube, Amazon ve Facebook'tan en az birini kullanıyor. Bu büyük web sitelerinin paylaştığı önemli bir özellik search. Bununla birlikte, büyük aramalarının nedeni, tam zamanlı çalışan yüzlerce (binlerce değilse) insanlara sahip olmalarıdır.Kullanıcılarınız sürekli olarak bu platformlarda büyük aramalara maruz kaldıklarından, kullandıkları her sitede ve uygulamada bulmayı beklerler. Ancak şirketiniz bir arama şirketi değildir: Aramayı yeniden keşfetmek için yüzlerce geliştirici tutmanız mantıklı değildir ama Algolia tamda burada devreye giriyor : Sitelerinizde ve uygulamalarınızda verimli, esnek ve anlaşılır bir arama yapmanıza yardımcı olur.

Algolia InstantSearch nasıl çalışır?

  • INDEX- Sorgulama ve arama için uygulamamızda kullanılacak bilgi kümesi. Bu bir koleksiyonRECORDS
  • RECORDS- JSON nesneleri dizisi, bu nesneler sonunda kullanıcıya gösterilen veri / bilgi içerir. Onlar oluşurATTRIBUTES
  • ATTRIBUTES - Üst öğelerini tanımlayan anahtar / değer çifti içerikleri RECORD


RealTime Arama mantığı

İle InstantSearch paket etkileşimde Algolia API kullanıcı arama kutusuna bir tuş vuruşu girer, bir istek sırayla mevcut arama sorgusunu karşılaştırdığı Algolia sunucularına yapılır INDEXiçinden ve filtreler RECORDalakalı ihtiva olanlar için ATTRIBUTEardından RECORDSarama terimiyle alakalı olan verileri geri gönderir .

Anında Arama işlemiBu yazıyı paylaş


Yorumlar (0)

Yorum Yap